sobota, 15 czerwca 2013

Kwitnienie/2013 - hoya obovata i hoya obovata 'silver spot'

Postanowiłam pokazać je razem, w jednym poście. Różnią się tylko barwą kwiatów. Zwykła hoja obovata ma różowe płatki, natomiast hoya obovata ' silver spot' ma płatki białe.

hoya obovata

hoya obovata 'silver spot'
Obie zajmują to samo stanowisko, stoją od siebie w odległości zaledwie 30 cm.
Może na zdjęciach tego aż tak nie widać, ale w rzeczywistości różnicę w wybarwieniu widać wyraźnie.

I na tym chwilowo byłoby koniec, jeśli chodzi o kwitnienia. O nowe kwitnienia. Bo ponownych kwitnień pokazywać chyba nie ma sensu. Kwitnie obecnie ponownie po raz enty hoya finlaysonii IX, lada dzień rozwinie dwa kwiatostany hoya elliptica. Znowu pączki produkuje hoya finlaysonii 'Chicken Farm'. Wszystkie trzy są rekordzistkami w ilości kwitnień w tym roku. To są hoje, które można powiedzieć, że kwitną nieprzerwanie od marca, kwietnia.
Oczywiście lacunosa ciągle w rozkwicie i cv. Rebecca również. To takie śmiecioszki ;-)

Natomiast nadzieję dają hoya chouke i hoya fusco-marginata. Ale na ich efekt trzeba będzie poczekać miesiąc, a może i dłużej.
Edyta pisze...

Ale super że zakwitły Ci jednocześnie ! Nie miałam pojęcia że mogą różnić się kolorem kwiatów, jakby nie było to przecież jeden gatunek. Pachną ?

Lulu Dori pisze...

Niestety, nie pachną.
Też byłam zdziwiona. Ale już dużo wcześniej po pąkach było widać, że jedne są białe, a drugie różowe. Tylko, że na tym etapie jakoś nie zwróciłam na to większej uwagi. Dopiero jak się rozwinęły, to załapałam, że różnią się kolorem. Niestety, fotek nie zrobiłam.

Prześlij komentarz