czwartek, 12 lipca 2012

Hoya meredithii aff. 'Flat Leaf' - początek

Jest u mnie prawie pół roku. Ukorzeniła się dość szybko, ale ze wzrostem zaczęła coś robić dopiero niedawno. Z dwóch sadzonek wypuściła już pędy. Trzecia jest jeszcze zaklęta. Tak bardzo podobają mi się jej liście, że nie byłam w stanie zrezygnować z żadnej.
Udało mi się znaleźć dla niej bardziej słoneczne stanowisko od powyższego.
Zobaczymy, czy będzie jej służyć, czy liście nie będą blaknąć z nadmiaru słońca. Czy będę się ładnie wybarwiać. Czy będą duże, a nie karłowate.


"Pierworodny" pomalutku sobie rośnie. Jest aksamitny i delikatny jak noworodek.


Edyta pisze...

Wydaje mi się że to nie jest meredithii TedGreen. T.Green ma trochę inne młode liście ... Ale oczywiście mogę się mylić, bo na zdjęciu coś czasem wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.
Zasuwa ze wzrostem aż miło - kolejnej u Ciebie hydro służy ...

Lulu pisze...

Może i tak, spierać się nie będę, bo mało się znam na szczegółach. Wydawało mi się, że wszystkie tak pokarbowane, faliste i żyłkowane i duże liście, to Ted Green.
Wiesz, u mnie albo hydro, albo aut. W ziemie bawić się już nie chcę. Najlepiej śmiga parviflora. Przoduje we wzroście nad wszystkimi, no i jeszcze obovata zwykła, też pędzi jak szalona. Większość rośnie umiarkowanie, po wiosennym szybkim wzroście, zrobiły sobie przerwę.
Najzabawniej wygląda "golas" u loyceandrewsiana. Zaczyna się zazieleniać we wszystkich węzłach. Przypomina trochę drzewo na wiosnę, jak zaczyna wypuszczać młode listki.
Ale ja tak mogłabym pisać bez końca o każdej.

Anonimowy pisze...

Piękna jest:)

Lulu pisze...

A jakie powinna mieć? Zaciekawiło mnie to. Bo może to kwestia warunków? Wcześniej stała w miejscu widnym na 70%, ale bez słońca. Dopiero dwa dni temu postawiłam ją na słonecznym parapecie.

Edyta pisze...

Ona ma liście bardzo twarde, już młode rosną twardziutkie i pofalowane

tutaj trochę nie fajnie widać, bo jest pod lampą

http://lh3.ggpht.com/-z4qRMOiwdUk/TxB4UNEambI/AAAAAAAAEaY/wZQhtd4ep64/IMG_3036_thumb%25255B4%25255D.jpg?imgmax=800

Lulu pisze...

Duże, dorosłe liście są twarde. Ale ten młody jest miękki i faktycznie różni się od tego, co pokazałaś na zdjęciu. Hm, czyli co? To nie 'Ted Green'?

Edyta pisze...

Chyba nie (też ją mam, chyba od Paskala - dlatego widzę różnicę między tymi dwoma) ale ja ją widziałam gdzieś i ona miałam jakąś nazwę. Muszę poszukać.

Lulu pisze...

Hm, nigdy nie zgłębiałam tego tematu. Byłam pewna, że takie to są tylko 'Ted Green'. Byłabym wdzięczna :-) jakbyś w wolnej chwili znalazła wzorca do mojej.

Edyta pisze...

Dorotka, to jest ta meredithii

Hoya aff. meredithii Flat Leaf (Sabah)

http://www.pakehas-hoya.com/index.php?mod=PhotosPreferees&op=Photo&RepPreferees=Plantes&Item=Hoya_Z-sp&id=3468&ImageName=20GG-IMG_2359.JPG

Lulu pisze...

O! Pamiętałaś :-) Widziałam to zdjęcie już wcześniej, ale nie skojarzyłam, że to to samo. Super. Czyli co? Mogę śmiało tak ją nazwać?

Prześlij komentarz